“Newsweek” poleca “Obok Julii” E. Rylskiego i “Wiele demonów” J. Pilcha jako książki na wakacje

W najnowszym numerze “Newsweeka” znajdziemy zestawienie książek polecanych na wakacje przez Piotra Bratkowskiego i Leszka Bugaja. Wśród nich znalazły się aż dwie pozycje naszych znakomitych autorów: “Obok JuliiEustachego Rylskiego i “Wiele demonówJerzego Pilcha. Serdecznie polecamy!

Jerzy Pilch wrócił do swojego “luterskiego” zakątka Polski. W Sigli wszyscy się znają, wiedzą, czego się po kim można spodziewać i nawet stalinizm, w czasach którego rozgrywa się akcja powieści, im nie dokucza.
 […] Pilch, zachowując wszystko to, co było dotąd najlepsze w jego twórczości, dodał dużą szczyptę smutku oraz ciemnych barw i napisał znakomitą powieść.

Nowa powieść autora “Pojedynku” zaczyna się pewnego pięknego poranka latem 1963 roku i jest to scena, której zmysłowość niewiele ma sobie równych we współczesnej literaturze. – To był dobry dla mnie czas: powodzenie u dziewczyn, kumpelskie konszachty: lato niezapomnianych, choć prostych rozkoszy i przyjemności – mówił Rylski w wywiadzie dla “Newsweeka”.