“Smoleńsk” Teresy Torańskiej w “Polityce”

SmoleńskTeresy Torańskiej został zrecenzowany przez Wiesława Władykę w “Polityce” i uzyskał bardzo wysoką ocenę – pięć “gwiazdek” w sześciostopniowej skali. Oto fragment recenzji:

Mistrzostwo Teresy Torańskiej miało swój osobny styl, bardzo emocjonalny, można powiedzieć, że empatyczny, co pozwalało rozmawiać z wszystkimi właściwie o wszystkim. To widać także w tych rozmowach ostatnich, które były przecież najzwyczajniej trudne. I to pod każdym względem, także politycznym.

Więcej w “Polityce” nr 45/2013.

Smoleńsk” to ostatnia książka Teresy Torańskiej, którą sama autorka uważała za jedną z dwóch, obok „Onych”, najważniejszych w jej dorobku. Zbiór rozmów (kilku  już opublikowanych i wielu zrobionych na potrzeby tej książki, które nigdy nie ukazały się w druku) składa się na obraz Polski „posmoleńskiej” – jak ta katastrofa wpłynęła na społeczeństwo, polityków, ludzi związanych ze sprawą smoleńską i przyszły kształt życia politycznego w Polsce. Teresa Torańska pracowała nad tą książką do końca, nie zdążyła zrobić jeszcze kilku wywiadów, ale materiał, który pozostawiła, jest ważną diagnozą dzisiejszej Polski.