Spotkanie z Hanką Grupińską: świat izraelskich chasydek i Tybetańczyków – ludzi bez ziemi…

Spotkanie z Hanką Grupińską: świat izraelskich chasydek i Tybetańczyków – ludzi bez ziemi.
 
Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniu 14 września 2021 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Hanką Grupińską – pisarką, dziennikarką, reportażystką, także współautorką wystaw oraz autorką i koordynatorką projektów historii mówionej.
W latach 90. mieszkała w Izraelu. Jest m. in. autorką książek: „Najtrudniej jest spotkać Lilit”, w której opisała świat izraelskich chasydek, najbardziej ortodoksyjnych spośród religijnych Żydówek. Kobiety te skromne, milczące i pracowite, zdominowane przez tradycję i mężczyzn, wypełniają swój los według schematu obowiązującego od wieków. Czy w ramach wytyczonych granic, wiodą własne życie? Autorka, na tle współczesnego Izraela, opisuje obraz kultury chasydzkiej.
Jej najnowszy reportaż „Dalekowysoko. Tybetańczycy bez ziemi” to efekt wielokrotnych podróży do Indii, gdzie wiele miesięcy mieszkała w klasztorach mniszek tybetańskich. Opisuje w nim ludzi bez ziemi i bez państwa, którzy od 1959 r. chronią się w Indiach, gdzie uciekli przed przemocą chińską do swojego nauczyciela i opiekuna Dalajlamy. Spotkanie poprowadzi redaktor Piotr Pawłowski.
Miejsce spotkania to sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1.
 
 

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Hanki Grupińskiej! Zapraszamy!