“Wiele demonów” Jerzego Pilcha nominowane do NIKE 2014 i Nagrody Literackiej Gdynia 2014!

Z wielką radością informujemy, że najnowsza powieść naszego Autora Jerzego Pilcha pt. “Wiele demonów” wydana nakładem Wielkiej Litery została dziś nominowana do dwóch najbardziej prestiżowych nagród literackich w kraju – NIKE 2014 i Nagrody Literackiej Gdynia 2014. Autorowi serdecznie gratulujemy!

Nominacje do nagród ogłoszono dziś podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki, które potrwają do niedzieli, 25 maja.

Jerzy Pilch jest jedynym Autorem, który po raz pierwszy w historii tej najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w kraju – NIKE 2014, otrzymał dwie nominacje za dwie różne książki.

Nike jest nagrodą za najlepszą książkę roku. Na początku września poznamy siedmiu finalistów nagrody, a w pierwszą niedzielę października – jej laureata. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł oraz statuetkę Nike dłuta Gustawa Zemły. Fundatorami Nagrody Literackiej Nike są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3445277,ogloszono-nominacje-do-nagrody-literackiej-nike-2014-az-dwie-otrzymal-jerzy-pilch,id,t.html

Zwycięzców Nagrody Literackiej Gdynia 2014 poznamy 28 czerwca podczas gali finałowej, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.