Wielka Litera na Imieninach Jana Kochanowskiego

W sobotę, 14 czerwca, już po raz trzeci w warszawskim Ogrodzie Krasińskich odbyły się Imieniny Jana Kochanowskiego – jedyny w swoim rodzaju salon literacki na świeżym powietrzu. Wielka Litera miała przyjemność uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu.

Pogoda wprawdzie nie sprzyjała wylegiwaniu się z książką na gościnnych trawnikach Ogrodu, ale mimo to humory dopisywały. Organizatorzy przygotowali w tym dniu mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników książek, choć książki w tym dniu były niekwestionowanym bohaterem.

Na stoiskach roiło się od autorów (u nas książki podpisywali Agata Passent, Marcin Meller i Anna Dziwit-Meller), amatorzy rywalizacji mogli pokibicować w meczu poetyckim, fani muzyki zasłuchać się w klimatach rozczulających meksykańskich bras, bujającej bossa novy, czy standardów z Berlina, Paryża, Nowego Jorku i Warszawy. Imieniny Kochanowskiego to impreza nie tylko dla dorosłych. Najmłodsi mogli w tym czasie sprawdzić się m.in. w literackiej grze terenowej, ilustratorskich i poetyckich warsztaty oraz obejrzeć wyjątkową dobranockę.

Zapraszamy już za rok, a tymczasem przygotowaliśmy dla Państwa galerię z tego wyjątkowego wydarzenia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.525439840901520.1073741855.152244658221042&type=1.