Wywiad z Krzysztofem Kowalewski w “Polska The Times”

W dzisiejszym numerze dziennika “Polska The Times” ukazał się obszerny wywiad z Krzysztofem Kowalewskim – współautorem książki “Taka zabawna historia“, w której odpowiada na pytania Juliusza Ćwielucha o sobie samym.

Anita Czupryn (“Polska The Times”): Taka zabawna historia to dla mnie książka o tym, jak człowiek staje się aktorem, a aktor pozostaje człowiekiem. Chyba najmocniej na człowieka działa to, czego doświadczył, a Pan doświadczył wyjątkowo dużo traum. Niełatwo było Panu grzebać się w tej przeszłości?

Krzysztof Kowalewski: Nie będę udawał. Ale nie było też trudno. Przede wszystkim dzięki osobowości Juliusza Ćwielucha, który przeprowadzał ze mną tą rozmowę. To bardzo ciekawa osoba jako dziennikarz. Świetnie potrafi rozmawiać, otwierać rozmówcę – i tak też stało się ze mną. Każde nasze kolejne spotkania nie tylko kręciły się wokół mnie, tylko dosyć szeroko rozmawialiśmy o tym, co nas w ogóle interesuje. A przy okazji wchodziliśmy w tematy bliskie mnie…

Więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3595719,kowalewski-nie-wiedzialem-ze-jestem-zydem-zaczalem-sie-zastanawiac-dzien-przed-pogromem,id,t.html.