W sobotę, 17 maja, w godz. 10-18, w siedzibie Programu III Polskiego Radia (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbędzie się dzień otwarty. Podczas imprezy zwiedzający spotkają się m.in. z Markiem Niedźwieckim, Wojciechem Mannem i Hirkiem Wroną. Marek Niedźwiecki będzie (jeszcze przedpremierowo!) podpisywał swoją najnowszą książkę pt. “Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie“. Serdecznie zapraszamy!
Słuchaczy oprowadzać będą dziennikarze Trójki. Podczas Dnia Otwartego można będzie zobaczyć m.in. blok emisyjny, studia nagraniowe, newsroom oraz „Izbę Pamięci”, czyli muzeum trójkowych ciekawostek w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
– Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji. Pojawią się wszystkie nasze gwiazdy, z którymi można będzie swobodnie porozmawiać, dostać dedykację od ulubionego Trójkowego autora, zdobyć autograf Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna i wielu innych – mówi Magda Jethon, dyrektor Trójki.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/trojka-kolejny-raz-organizuje-dzien-otwarty-w-swojej-siedzibie
Marek Niedźwiecki, “Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie“:
Jeden z najlepszych radiowców wszech czasów w szczerej, chwilami bolesnej, ale zazwyczaj pogodnej i zabawnej książce, która wyjaśnia, skąd się biorą Niedźwiedzie.
Wszyscy znamy głos Marka Niedźwieckiego. Dla wielu to wzorzec radiowego brzmienia. Jest jednym z niewielu mistrzów tworzenia nastroju wyłącznie za pomocą dźwięku.
Ale nie wszyscy wiedza, jaka cenę ten chłopak z Szadku zapłacił za popularność. W swojej nowej książce Marek Niedźwiecki opowiada nie tylko o drodze, jaką rozpoczął w prowincjonalnym miasteczku, ale też o samotności z wyboru, w której żyje w Warszawie.
Mówi też dużo o muzyce, która nie odstępuje go na krok. W “Radiocie” gra w piłkę na cmentarzu, mieszka w zapluskwionym akademiku, w lesie nadaje audycję dla samego siebie, skręca autem tylko w jedną stronę, odkrywa, że Australia to jego ląd wymarzony. Ucieka…
Dla fanów jego kultowego głosu to będzie wyjątkowa przyjemność. Marek Niedźwiecki sam opowiada swoja historię. A jak przystało na człowieka radia – na bieżąco komentuje i opowiada to, czego nie ma w tej książce.