W miesięcznym podsumowaniu Czytelni Krytyki Politycznej znalazła się recenzja “W domu innego” Rhidiana Brooka (tłum. Bohdan Maliborski) autorstwa Kingi Dunin.
Autorka pisze: “W powieści oglądamy ruiny i koczujące w nich bandy bezdomnych dzieci, Brytyjczyków, którzy wykorzystują sytuację do szybkiego wzbogacenia się, młodych Niemców, wychowanków hitlerowskiego systemu, upokorzonych klęską i próbujących budować ruch oporu. Dobry pułkownik, którego zadaniem jest przywrócenie Hamburga do życia, zajmuje się wysadzaniem w powietrze niemieckich fabryk i tłumieniem robotniczych protestów. Ukazanie nam tej perspektywy to chyba największa zaleta tej sprawnie napisanej, popularnej powieści”.
Rhidian Brook “W domu innego“: Prowokacyjna powieść o zakazanej miłości w powojennych czasach, gdy już nikt nie był bohaterem.
Trwają prace nad ekranizacją w produkcji Ridleya Scotta.
Hamburg, 1946 rok. Do zniszczonego wojną miasta przyjeżdża brytyjski pułkownik Lewis Morgan, który ma nadzorować odbudowę zdewastowanego Hamburga. Ponieważ jest na uprzywilejowanej pozycji zwycięzcy, rekwiruje piękną posiadłość nad brzegiem Łaby, gdzie ma zamieszkać z żoną i jedynym synem, który przeżył wojnę. Lewis, którego poczucie sprawiedliwości jest silniejsze od nienawiści, nie chce wyrzucać z domu jego właściciela – niemieckiego wdowca z córką. Choć okrucieństwa minionych lat zmieniły serca ludzi, pod gruzami wojny budzi się nadzieja, że znów będzie można żyć jak kiedyś. Podczas gdy dwie rodziny mieszkają pod jednym dachem, wrogość i strach stopniowo ustępują miejsca jeszcze bardziej niebezpiecznemu uczuciu – namiętności.