Wielkie Spotkania – Katarzyna Tubylewicz
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Katarzyna Tubylewicz opowiada o swojej najnowszej reporterskiej książce “Wolności moja. Książka o poszukiwaniu”. Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o tym, czym jest…
Od 20 grudnia 2024 do 6 stycznia 2025 trwa inwentaryzacja naszego magazynu.
Wysyłka zamówień złożonych w tych dniach zostanie wznowiona 7 stycznia 2025.
Przepraszamy za utrudnienia.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Edward Pasewicz opowiada o swojej najnowszej powieści „Czarne wesele”.
Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o wielowymiarowości książki, o postaciach historycznych i fikcyjnych, Krakowie i jego autentycznych miejscach, w których rozgrywa się akcja oraz o fascynującym wątku współobecności na kartach książki religii, wiary i zabobonów. Autor opowiada także o prawdziwych, historycznych postaciach i wydarzeniach, które stały się inspiracją do stworzenia fabuły powieści.
Edward Pasewicz, autor nagrodzonego Angelusem Pulverkopfa, powraca brawurowo poprowadzoną powieścią inspirowaną prawdziwymi postaciami i wydarzeniami.
Jaka tajemnica kryje się za zanikami pamięci głównego bohatera, Izaaka Glassmana? Czy opowieść o wielokulturowym międzywojennym Krakowie może stać się kluczem do zrozumienia dzisiejszego konfliktu izraelsko-palestyńskiego?
W tej powieści zaciera się granica między prawdą i fikcją – obok młodych przepełnionych idealizmem żydowskich chłopców na scenie pojawiają się postaci historyczne, z których każda mogłaby zostać bohaterem powieści sensacyjnej. Dzięki Pasewiczowi siedzimy w tłumie podczas przemówień Zeewa Żabotyńskiego, syjonistycznego przywódcy i założyciela Legionu Żydowskiego, oczami bohaterów obserwujemy przemianę szklarza w bezwzględnego gestapowskiego donosiciela, czytamy słowa rabina, posła i twórcy polskojęzycznego „Nowego Dziennika”.
Czarne wesele, które stało się jednym z punktów wyjścia dla tej opowieści, odbyło się naprawdę – ceremonia miała zatrzymać hiszpankę dziesiątkującą Kraków w 1918 roku. Zarazy hitleryzmu powstrzymać się nie udało. Po barwnym świecie krakowskiej społeczności żydowskiej, pełnej wewnętrznych podziałów i napięć, mistycyzmu i wiary, ale także uprzedzeń i przesądów, pozostały głównie mury kamienic.
Edward Pasewicz przywraca do życia tamten świat i słowami pozostawia na nim swój odcisk. Tak wyrazisty, że kończymy czytać z myślą: „Ta historia, mogła wydarzyć się naprawdę”.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Katarzyna Tubylewicz opowiada o swojej najnowszej reporterskiej książce “Wolności moja. Książka o poszukiwaniu”. Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o tym, czym jest…
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań gościmy doktora Michała Wrzoska, dietetyka i edukatora, który w swoich mediach społecznościowych propaguje zasady zdrowego stylu życia. Jego książka „Nowe zdrowe życie” – przewodnik po zdrowym życiu stała się bestsellerem jeszcze przed premierą.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań gościmy Katarzynę Kalicińską, Radosława Figurę i Kamilę Kisała, autorów wyjątkowego projektu literackiego – dwóch powieści, które splatają się w jednej emocjonującej historii.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań gościmy Annę Kulawik, autorkę odważnej powieści „Za blisko”. Razem z Katarzyną Montgomery poruszają kwestie, które często pozostają tematem tabu – dojrzałe kobiety, ich pragnienia, fantazje oraz związki z młodszymi mężczyznami.
Męskie Granie – wyjątkowa trasa festiwalowa, organizowana od 2010 roku. Jej DNA to wyłącznie polska muzyka, niepowtarzalny line-up i liczne projekty specjalne – a przede wszystkim ludzie, wymyślający od kilkunastu lat imprezę, na którą bilety wyprzedają się w ciągu kilku minut.
W najnowszym odcinku “Wielkich Spotkań” Katarzyna Montgomery rozmawia z Agnieszką Cubałą autorką książki „Zwyczajni’44. Ludność cywilna w powstaniu warszawskim”.
Jak podkreśla historie poszczególnych bohaterów najczęściej przychodzą do niej…
Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o Rzymie nieoczywistym, którego wybrane, nieoczywiste miejsca autor wydobywa z ukrycia zamiast opisywania sztandarowych zabytków. Autor wyjaśnia także, dlaczego opowiada o wiecznym mieście przez pryzmat jego mieszkańców oraz co to znaczy…
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Marta Guzowska opowiada o swojej najnowszej książce „Zabójcza nadzieja”.
Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o kobiecych demonach oraz o tym, jak zmienia się Franka Kruk…
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Michał Wójcik opowiada o swojej najnowszej książce „Rywka. Śmierć ze złotym warkoczem. Gry wojenne polskiego podziemia”.
Z Katarzyną Montgomery rozmawiają o tym, co było…
Przyjaźń wg Słownika Języka Polskiego to „bliskie, serdeczne stosunki z kimś, oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu, możliwości liczenia na kogoś w każdej sytuacji”.
Brzmi w miarę prosto…
Autorka opowiada o miłości w obliczu wojny i bohaterach swojej najnowszej książki „Miłość bez jutra” – prawdziwych ludziach, którzy mimo niewyobrażalnych wyzwań, potrafili kochać, dawać ciepło i zrozumienie.
Wśród bohaterów książki znaleźli się m.in.: Stanisława Fleszarowa-Muskat, Tadeusz…
W “Wielkich Spotkaniach” Katarzyna Montgomery rozmawia z Pawłem Reszką. Jego relacje z rosyjskimi znajomymi kształtowały się latami podczas długich dyskusji w moskiewskich mieszkaniach i barach, rodziły się wraz z nadzieją na lepsze, demokratyczne państwo. Umarły, gdy okazało się, że większość przyjaciół
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Magda Huzarska-Szumiec opowiada o niezwykłej postaci Niusi Horowitz-Karakulskiej, która swoim życiem, pełnym tragicznych wydarzeń, zainspirowała ją do napisania książki i nauczyła ją…
W “Wielkich Spotkaniach” Katarzyna Montgomery rozmawia z Benem Midlerem, bohaterem książki “Ostatni Białystoker” i autorką – Martą Sawicką-Danielak.
Paweł Potoroczyn – pisarz, dyplomata, menedżer kultury, dziennikarz, publicysta i wykładowca. Był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku i w Londynie oraz dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza.
Autorka niczym czujna obserwatorka i wytrawny badacz natury, analizuje przyrodę starając się określić związek człowieka ze światem naturalnym oraz zastanawia się jak bliskie jest nam zagrożenie katastrofą ekologiczną.
Oto ona – kiedy wydaje się, że wszystko już było i nie ma ratunku – rozbawi, zaskoczy i znajdzie rozwiązanie. Kiedy jesteśmy przekonani, że opanowaliśmy wszystko i brak nam pokory – wywróci wszystko do góry nogami zadając niewygodne pytania.
Michał Figurski – medialny showman i radiowy twórca, ale też i głośny skandalista. Jego autobiografia to spowiedź człowieka, który sięgnął dna ale odbił się od niego i to z nawiązką, wynosząc ważne życiowe lekcje. Dla nas wszystkich.
„Każdemu jego pita” (ο καθείς την πίτα του) – głosi ludowe powiedzenie popularne na wyspie Chios, jedno z wielu, w których pita figuruje jako wyznacznik porządku świata, broń przeciwko życiowemu chaosowi, atrybut sprawiedliwości, sprytu, ale także zasobności.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Katarzyna Montgomery rozmawia z Kazimierzem Sową, autorem książki “Niewierni wierni”.
W najnowszym odcinku Wielkich Spotkań Katarzyna Montgomery rozmawia z Beatą Lewandowską – Kaftan, autorką książki “Zanzibar. Wyspa skarbów”.
W najnowszym odcinku podcastu Wielkie Spotkania Katarzyna Montgomery rozmawia z Julianem Sobiechem – twórcą portalu „Jak dożyć setki” i autorem książki o tym samym tytule. Każdy z nas ma wybór: możemy poddać się upływowi czasu i pozwolić ciału starzeć się w przyspieszonym tempie lub powalczyć o zdrowie i dobrą formę.
W podcaście Wielkie Spotkania Katarzyna Montgomery rozmawia z Wojtkiem Friedmannem – pisarzem, podróżnikiem i fotografem. Rodowity warszawiak, który stolicy oddał serce, choć nieustannie opuszcza ją w poszukiwaniu przygód.
Dorota Szelągowska – najbardziej znana Pani z telewizji, dziennikarka i projektantka wnętrz. Wyremontowała prawdopodobnie najwiecej polskich domów. Uwielbia ją cała Polska, jej Instagram obserwuje ponad 900 tysięcy ludzi.